KONST / Ramar / Ram 3967373
*
nr 396 7373
Ram
1800-tal, 44x54 med tryck "Samson et Dalia"
Utrop:
100 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 februari 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/2 21:05:55
1
150 kr
10/2 22:10:38
2
150 kr
10/2 22:11:43
2
200 kr
11/2 14:26:57
3
Vinnande bud
12/2 18:24:49
4
400 kr
12/2 18:27:01
4
500 kr
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:36
-
7040 Skulptur/sparb..
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gun..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:56
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:45
*
Ram
nr 396 7373
Ram
1800-tal, 44x54 med tryck "Samson et Dalia"
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 februari 2006 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/2 21:05:55 | 1 | 150 kr |
| 10/2 22:10:38 | 2 | 150 kr |
| 10/2 22:11:43 | 2 | 200 kr |
| 11/2 14:26:57 | 3 | Vinnande bud |
| 12/2 18:24:49 | 4 | 400 kr |
| 12/2 18:27:01 | 4 | 500 kr |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:36 -
7040 Skulptur/sparb..
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gun..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:56 -
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:45



